IGNIS BRUNENSIS 2023

Speciální edice REGIOJET IGNIS BRUNENSIS vybere ohňostrojného „vítěze vítězů“. Nad Brněnskou přehradu znovu vzlétne 200 dronů

Světová soutěž uměleckých ohňostrojů REGIOJET IGNIS BRUNENSIS vybere ve svém šestadvacátém ročníku ohňostrojného „vítěze vítězů". Dlouho očekávané atraktivní klání Winner of Winners ohňostrůjců ze Švédska, Norska, Francie a Česka doplní na Brněnské přehradě unikátní dronové světelné show.

Mezinárodní soutěž uměleckých ohňostrojů rozzáří Brno a jižní Moravu letos od 27. května do 21. června 2023. Ohňostrojné zahájení se odehraje 27.5. v centru Brna na obloze nad hradem Špilberk – je věnované 95. výročí brněnského výstaviště, které bude slavit poslední květnový víkend narozeniny při akci BVV95.

Hlavní částí IGNIS BRUNENSIS je každoročně soutěž světové ohňostrojné špičky na hladině Brněnské přehrady, ve které uvidí diváci 10.6., 14.6., 17.6. a 21.6. čtyři velkolepé umělecké pyromuzikály synchronizované s hudbou (živě vysílá Rádio Krokodýl na frekvenci 103 FM). Letošní ročník je mimořádně atraktivní účastí ohňostrojných vítězů brněnské přehlídky z let 2018 až 2022. Veřejné výhledové plochy na ohňostroje jsou na plážích a v okolí Brněnské přehrady pro diváky zdarma, tradičně ale je připravena také komfortní placená zóna – ozvučená RegioJet tribuna k sezení (předprodej na GoOut.net).

Před sobotními ohňostroji na přehradě (10.6. a 17.6.) se můžeme znovu těšit na mimořádná dronová představení. Dvě světelné show spojené s hudbou, každá s dvěma sty drony, budou tvořit animované obrazy nad Brněnskou přehradou. Po loňské premiéře IGNIS DRONE SHOW proběhnou znovu v Česku dronová představení s 200 drony – na sobotu 10.6. se připravuje show Tanec dvou a na 17.6. dronová podívaná s názvem Záhady světa.

Kromě ohňostrojů, dronů, lunaparkových a zábavných atrakcí nebo bohatého občerstvení si přijdou na své také milovníci piva. Slavnosti piva Františka Ondřeje Poupěte jsou letos součástí IGNIS BRUNENSIS v přístavišti Bystrc na Brněnské přehradě. V pátek 16.6. a v sobotu 17.6. ochutnáte na brněnském „Pryglu“ přes 40 piv minipivovarů z různých koutů Česka.

Ohňostroje provází tradičně festival zábavy od května až do září: Zábava pod hradbami s Dopravní nostalgií a jízdami historických vozidel MHD pod garancí DPMB, TMB a IDS JMK (17.–18.6.), Den Policie a Mezinárodní policejní mistrovství v jezdectví (9.–10.6.), dětské dny a další volnočasové, kulturní, sportovní a gastro akce.

Hlavními spolupořadateli jsou statutární město Brno, Jihomoravský kraj a SNIP & CO jako hlavní producent. Titulárním partnerem je společnost RegioJet ze skupiny STUDENT AGENCY. Hlavním garantem ohňostrojné části festivalu je Flash Barrandov SFX. Technologickým a uměleckým garantem IGNIS DRONE SHOW je Spectrum Production. Oficiálním dopravcem návštěvníků městskou dopravou je Dopravní podnik města Brna.

cz en